O klubu

Chceme, aby děti pochopily, co taková péče o koně obnáší, a že mít koně zdaleka není jen o ježdění. Děti u koní kydají, uklízejí, nosí seno, dolévají vodu a pomáhají při dalších pracích dle potřeby. Pro ježdění a výcvik si koně připravují samostatně, tzn. přivedou ho z výběhu, vyčistí, nasedlají. Děti jsou ve skupinách namíchány jak věkově, tak výkonnostně. Starší pomáhají mladším, zkušenější začátečníkům. Koně mají přiděleny do dvojic, dvojice si pak pomáhají i při ježdění, zkušenější a starší vodí začátečníky na vodítku v kroku i klusu, ti pak mají možnost soustředit se na svůj sed a jsou schopni překonávat i malé překážky nebo absolvovat na koni procházku do přírody. Samy pak mají možnost pozorovat své starší a zkušenější kamarády při práci i jízdě na koni a vše tak rychleji pochopit a naučit se. Zároveň ti zkušenější se učí právě tím, že mohou učit a předávat své zkušenosti těm začínajícím. Snažíme se v dětech podporovat spolupráci a schopnost domluvit se a vzájemně si pomáhat.

Na farmě se děti setkávají i s dalšími zvířaty – psy, kočkami, prasaty, kozami a ovečkami z naší minizoo. Důležitější než závodní úspěchy našich dětí, je pro nás to, aby trávily smysluplný čas mezi zvířaty, vytvořily si k nim kladný vtah, učily se jim rozumět a komunikovat s nimi a především, aby je to bavilo.

Ne všechny děti mají ambice stát se závodními jezdci, k radosti jim stačí být ve společnosti koní a dalších zvířat, moci se o ně starat, dozvědět se o jejich životě a potřebách a rozumět jim. Někteří mají za sebou třeba i negativní zkušenosti a nacházejí si tak znovu cestu ke koním a jezdectví, jiné odjakživa koně lákají a fascinují, ale mají přirozený repsekt z tak velikých zvířat. Plně to respektujeme a děti do ničeho nenutíme, vše má svůj čas. Naopak ale i ti pokročilejší a ambicioznější mají možnost složit Zkoušky základního výcviku jezdce (ZZVJ) a účastnit se s oddílovými koňmi oficiálních i neoficiálních závodů a akcí.

Koncepce JK i celé farmy No Limits je založena na respektujícím a přirozeném přístupu k dětem i ke zvířatům.